KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809112
nr 1180 9112
Frans Timén
(1883-1968), Sverige
Oljemålning, "Stranden, grådag". Signerad, daterad -57. Olja på duk, 45x67 cm
Frans Timén, född 1883 i Göteborg, död 1968, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 30 april 2018
kl 19:23:33
100 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Frans Timén
Läs mer om Frans Timén